Your browser don't supports or have disabled Javascript and page may not look as it should

Sterowanie oświetleniem

Do zdalnego sterowania oświetleniem potrzebne są przekaźniki podtynkowe. Montuje się je w puszkę rozdzielczą, w puszkę pod przełącznik ścienny lub puszkę pod gniazdo elektryczne.   !!! Najważniejszą sprawą jest to czy w miejscu instalacji jest przewód neutralny !!!

Jeżeli w puszcze nie ma przewodu neutralnego (typowa sytuacja dla puszki pod przełącznikiem ściennym) należy zastosować przekaźnik z zasilany bocznikowo. Posiada on dodatkowo funkcję ściemniacza:  

Jeżeli w puszce jest przewód neutralny (puszki rozdzielcze, puszki pod gniazdkami) i funkcja ściemniacz nie jest wymagana, to można zastosować tradycyjny przekaźnik dużej mocy prezentowany na kolenym filmie:  

Wybrane modele przekaźników podtynkowych posiadają moduł pomiaru mocy. Dzięki temu można zdalnie monitorować poprawność działania sterowanego urządzenia lub gromadzić informacje na tema zużycia energii w wybranym czasie.

Informacje o zużyciu energii, odczytach temperatury lub wilgotności można gromadzić i udostępniać w postaci danych lub wykresów w serwisie thingspeak.com

Na prezentowanym poniżej wykresie w czasie rzeczywistym pokazany jest pobór mocy układu zasilania:

Przewiń
RSS

Udostępnij

Sterowanie oświetleniem - Inteligentny dom

smart868.pl/index.php/sterowanie-oswietleniem/


Close