Your browser don't supports or have disabled Javascript and page may not look as it should

Sterowanie roletami

Zdalne sterowanie roletami warto zainstalować z dwóch powodów: większe bezpieczeństwo i niższe koszty utrzymania domu. Dodatkowa osłona okien to utrudnienie dla włamywacza a także ochrona okien i wygłuszenie w przypadku silnych jesiennych wichur. Tym co jeszcze bardziej przemawia za instalacją zewnętrznych rolet okiennych i automatyki sterowania to bezpośrednie oszczędności wynikające z mniejszych kosztów ogrzewania zimą oraz wentylacji i klimatyzacji w okresie letnim.

  Podstawą sterowania będzie centralka Smart 868 oraz przekaźniki podtynkowe do rolet montowane w pobliżu okna.Zastępują one całkowicie klasyczne sterowniki roletowe. Montuje się je najczęściej w puszce podtynkowej pod klasycznym dwu-przyciskowym przełącznikiem ściennym. Przyciski są podłączone do zacisków przekaźnika. Dzięki temu możesz sterować roleta okienną zarówno w sposób klasyczny  przyciskami na ścianie jak i radiowo za pomocą telefonu, tabletu lub przeglądarki internetowej. Najważniejszą zaletą takiego systemu jest możliwość zaprogramowania automatycznego otwierania i zamykania rolet okiennych. Masz wiele możliwości ponieważ otwarcie lub zamknięcie rolet może zależeć od:

  • godziny i dnia tygodnia lub godziny wschodu i zachodu Słońca – najlepszy sposób dopasowania do rytmu dnia i tygodnia dla całej rodziny.
  • warunków zewnętrznych (siły wiatru, temperatury, wilgotności) – przekroczenia określonej prędkości wiatru lub silnego spadku temperatury rolety zamkną się automatycznie.
  • ilości światła oraz temperatury w pomieszczeniu – latem możesz uniknąć nagrzewania się pomieszczeń w czasie największych upałów.
  • alarmu lub zdarzenia (włamanie, wykrycie zadymienia, tlenku węgla itp).

 

Automatyczne zamykanie rolet i obniżanie temperatury o kilka stopni na czas gdy jesteśmy po za domem lub późno w nocy  pozwala na zmniejszenie wydatków na ogrzewanie w tych godzinach  nawet o 30-40%. To oszczędności od 1000 do 2000zł rocznie w przypadku typowego domu jednorodzinnego.
   
Sterowniki roletowe w zestawach Smart 868 obsługują klasyczne napędy silnikowe rolet zasilane napięciem przemiennym 230V za pomocą przewodu 4-żyłowego. Ich montaż  i połączenie radiowe z centralką wykonuje się identycznie jak w przypadku przekaźników podtynkowych do oświetlenia. Podłączenie silnika rolety opisane jest w instrukcji dostarczanej z przekaźnikiem roletowym. Zobacz na filmie montaż przekaźników podtynkowych i ich połączenie z centralką:  

Przewiń
RSS

Udostępnij

Sterowanie roletami - Inteligentny dom

smart868.pl/index.php/sterowanie-roletami/


Close