Your browser don't supports or have disabled Javascript and page may not look as it should

Zdalne sterowanie gniazdkiem

Smart 868 daje możliwość zdalnego włączania i wyłączenia praktycznie każdego urządzenia elektrycznego podłączonego do gniazdka. Funkcję taką możemy zrealizować na dwa sposoby.

 

Jeżeli mamy określone gniazdko sieciowe którym chcemy sterować możemy zastosować przekaźnik podtynkowy który zamontujemy w puszce pod gniazdkiem. Jego instalacja i połączenie radiowe przebiega identycznie jak w przypadku punktów oświetleniowych.

Zobacz nasz przewodnik filmowy na ten temat:

 

 

Jeżeli nie wiesz które gniazdka są dla Ciebie istotne w zakresie zdalnego sterowania, zastosuj gniazdko sieciowe przenośnie. Wystarczy włączyć je do dowolnego gniazda ściennego i połączyć radiowo do centralki zgodnie z instrukcją. Od tej chwili możesz przenosić to gniazdo w dowolne miejsce domu i decydować o pracy urządzeń elektrycznych. Ponieważ na obudowie posiada przycisk – możesz nim także “ręcznie” załączyć zasilanie. Jest to rewelacyjne rozwiązanie np. do zasilania żelazka – jeśli masz często wątpliwość czy żelazko zostało wyłączone możesz to sprawdzić zdalnie po wyjściu z domu i wyłączyć. Można także wykorzystać funkcję programowania zdarzeń i zaprogramować automatyczne wyłącznie żelazka np. po 30 minutach od jego uruchomienia.

 

Wybrane modele przekaźników podtynkowych i gniazdek przenośnych posiadają moduł pomiaru mocy. Dzięki temu można zdalnie monitorować poprawność działania sterowanego urządzenia lub gromadzić informacje na tema zużycia energii w wybranym czasie.

 

Przewiń
RSS

Udostępnij

Zdalne sterowanie gniazdkiem - Inteligentny dom

smart868.pl/index.php/zdalne-gniazdko/


Close