Your browser don't supports or have disabled Javascript and page may not look as it should

Zestaw startowy do sterowania roletami

Prezentowany zestaw startowy to najlepsza propozycja gdy chcesz rozpocząć budowę automatyki inteligentnego domu od sterowania roletami. Ponieważ każdy sterownik roletowy jest także jednocześnie przekaźnikiem radiowym transmisji z-wave, taka instalacja daje optymalne pokrycie domu zasięgiem radiowym centralki. Dzięki temu przy rozbudowie systemu unikasz inwestycji w dodatkowe moduły poprawiające zasięg.

Sterowanie roletami jest możliwe z domu jak i zdalnie przez telefon komórkowy. Dodatkowo możesz zaprogramować kiedy rolety mają się automatycznie otwierać i zamykać. Wbudowany kalendarz słoneczny pozwala na powiązanie tych czynności ze wschodami i zachodami Słońca, co nie jest możliwe w tradycyjnych sterownikach gdzie co kilka tygodni trzeba korygować nastawy zegara.

Kolejnym etapem może być rozbudowa o sterowanie ogrzewaniem. Połączenie automatycznego zamykania rolet z automatycznym obniżaniem temperatury w pomieszczeniach które nie są użytkowane przynosi zazwyczaj zmniejszenie rachunku za ogrzewanie w tych godzinach nawet o 20-30%.

Dostęp do ustawień i komunikatów realizowany jest za pomocą programu zainstalowanego na Twoim smartphonie (Android lub iOS). Możesz skorzystać także z przeglądarki internetowej na dowolnym urządzeniu (komputer stacjonarny, laptop, tablet itp.).
Sercem systemu jest mini centralka z oprogramowaniem Mios podłączona do internetu (dowolne łącze przewodowe, gsm, LTE itp), która łączy się radiowo i zarządza urządzeniami w swoim otoczeniu.

To co najważniejsze

  • instalacja bez montażu kabli,
  • łatwe i szybkie uruchomienie za pomocą przeglądarki internetowej,
  • zdalne niezależne sterowanie roletami otwórz/zamknij,
  • autokalibracja rolety – samoczynne dopasowanie sterownika do wielkości rolety.
  • zdalne sterowanie z pozycjonowaniem co 1/10 wysokości okna lub drzwi,
  • automatyczne zamykanie/otwieranie rolet w zależności od pory dnia, dnia tygodnia, położenia Słońca, alarmu itp.
  • przesyłanie komunikatów i ostrzeżeń,
  • możliwość rozbudowy o kolejne urządzenia, pozwalające na sterowanie oświetleniem,  ogrzewaniem, bramą, oraz podłączenie czujników ruchu, zalania, dymu a także kamer monitoringu, zapewnia protokół z-wave 868MHz.

Zestaw startowy zawiera centralkę, cztery przekaźniki roletowe pozwalające na niezależne sterowanie czterema oknami (grupami okien).

 

Możliwość sterowania oświetleniem oraz roletami pozwala na symulowanie obecności domowników co zmniejsza ryzyko włamań. Dodatkowo możesz system rozbudować o czujniki ruchu i prosty system monitoringu który pozwala Ci na zdalną obserwację domu i jego okolicy.

Przewiń
RSS

Udostępnij

Zestaw startowy do sterowania roletami - Inteligentny dom

smart868.pl/index.php/zestaw-do-sterowania-roletami/


Close